27 Kvě / 2020

4 důvody, proč právě vy potřebujete osobního kouče

Ocitli jste se ve svém osobním životě na bodu mrazu? Máte pocit, že se vám vymyká z rukou kariéra, jste nespokojení ve vztahu nebo zkrátka stojíte na křižovatce a nevíte, kudy se vydat? Každý z nás se občas setká s problémem nebo situací, ze které není cesty ven. V takových dobách potřebujeme někoho, kdo nám ukáže světlo na konci tunelu a pomůže nám přijít na způsob, jak se k němu dostat. Odborně proces hledání nazýváme koučink a jeho vykonavatele kouč.

Pomoc kouče

Proč tedy vyhledat takového člověka a s čím vám tento kouč může pomoci?

  1. Sdílené trápení je poloviční trápení.
  2. Máte možnost podívat se na danou situaci více z odstupu. Kouč vám může poskytnout objektivní vhled do problematiky, kterou vnímáte dosud pouze subjektivně (což je naprosto přirozené).
  3. Kouč vás rozhodně nebude bičovat k výsledkům. Spíše vám poradí, jak začít, jak se k celému rozhodovacímu procesu postavit, které metody použít k dosažení úspěchu a proč. Navíc nad vámi bude držet ochrannou ruku – pokud na své cestě zabloudíte nebo z ní sejdete, můžete se spolehnout, že je stále s vámi a pomůže vám dostat se zpět do procesu.
  4. Celý proces koučování je velmi individuální, přímo úměrný tomu, co konkrétně vy potřebujete. Nemusíte se bát učebnicových postupů. Vše se bude točit kolem vás a vašeho problému.

Nezařazené